Firma Alidar została założona 20 kwietnia 1983 roku w Starachowicach przy ul. Podgórze 19A, gdzie do dzisiaj znajduje się zakład produkcyjny i mieści siedziba firmy. Pierwsze lata działalności to produkcja wszelkiego rodzaju podkładek płaskich i sprężystych oraz nakrętek wg norm PN i DIN.
W 1990 roku firma postawiła sobie ambitny cel – kompleksową obsługę odbiorców, tak by można było zaspokoić wszystkie, w tym także najbardziej nietypowe potrzeby klientów. W skutek czego konieczne okazało się otworzenie własnej hurtowni, rozbudowania parku maszynowego, oraz zwiększenie zatrudnienia ze szczególną dbałością o właściwy dobór kadr oraz stałe doskonalenie ich kwalifikacji.

Przez cały okres działalności istniał problem obsługi drobnych odbiorców, czyli sprzedaży detalicznej. To wyzwanie podjęliśmy kupując również w 1996 roku adaptując dla naszych potrzeb obiekt w Starachowicach przy ul. 17-go Stycznia 9 o powierzchni 1600 metrów kwadratowych.
Postawiliśmy sobie za cel stworzenie największego w województwie świętokrzyskim sklepu branży metalowej i artykułów przemysłowych. Nasza aktualna oferta to ponad 15 tysięcy pozycji, która w sposób planowy i przemyślany jest ciągle poszerzana.

alidar

alidar